Otevřeli jsme tři nové grantové výzvy

Praha, 4. března 2022 – NFNZ otevřel na přelomu února a března 2022 tři nové grantové výzvy. Žádat je možné o grant na financování dat a přístupů do placených rejstříků, o příspěvek na výjezdy na Ukrajinu a v rámci pravidelného grantového řízení také o pomoc s financováním rozsáhlejších investigativních projektů.

Grantová výzva DATA

Nově otevíráme grantovou výzvu DATA, jejímž cílem je podpora investigativních a analytických projektů postavených na datech či datových analýzách. Zájemci mohou žádat o příspěvek na pořízení dat či datových analýz i na příspěvek na mzdu redaktora, který data zpracuje. Žádat lze až o 75 tisíc korun. Žádosti přijímáme průběžně, do vyčerpání celkové částky určené na tuto grantovou výzvu.

Grantová výzva Jaro 2022

Až do 15. dubna je možné se hlásit také do naší pravidelné investigativně – analytické grantové výzvy. V ní je možné se ucházet až o čtvrtmilionový příspěvek.

Grantová výzva SOS Ukrajina NEWS

Bezprostředně po vpádu vojsk Ruské federace na Ukrajinu jsme vyhlásili bleskovou neformální grantovou výzvu pro novináře, jejímž cílem je poskytnout redakcím příspěvek na přímé zpravodajství z místa konfliktu zaměřené na popis průběhu ruské agrese a jejích dopadů. V rámci vyhlášené výzvy SOS Ukrajina News jsme ihned rozdělili 320 tisíc korun mezi čtyři redakce.

Děkujeme všem, kteří přispíváte na sbírku SOS Ukrajina NEWS. Všechny vaše dary jsou použity na výjezdy reportérů na Ukrajinu a na lepší zajištění jejich bezpečnosti. Situace je nepřehledná a je těžké odhadovat vývoj. Předpokládáme, že novináři budou na Ukrajinu vyjíždět opakovaně. Dokud to bude ve finančních možnostech, je NFNZ připraven pomoci s financováním těchto novinářských misí.

První reportéři s fotografy do válečné zóny odjeli, pomáháme dál, sbírka pokračuje. Stále můžete přispět českým reportérům na přímé svědectví z 🇺🇦 č.ú. 2113445291/2700 nebohttps://www.darujme.cz/projekt/1205971. Děkujeme!

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.