Novinářské fórum o Ukrajině pro novináře ze zemí visegrádské čtyřky

Fórum je určeno pro mediální odborníky a novináře, zejména ty, kteří pokrývají události ve střední a východní Evropě a chybí jim kontakty na kolegy a experty z daného regionu.

NFNZ se připojuje k prohlášení IPI CZ

Nadační fond nezávislé žurnalistiky se připojuje k prohlášení Českému národnímu výboru Mezinárodního tiskového institutu a zároveň vyzývá novináře, aby byli k dotyčným médiím solidární.

TZ: Mediální odborníci a novináři budou diskutovat o stavu české žurnalistiky

V pátek 18. června se v pražském Kampusu Hybernská uskuteční již čtvrtý ročník konference Novinářské fórum.

Tisková zpráva: Češi a dezinformace

Počet lidí, kteří se již setkali s dezinformacemi a fake news, stále roste. Až 66 % české internetové veřejnosti se již někdy setkalo s dezinformacemi. 

Vyřazení kandidáti a osobnosti chystají ústavní stížnost na volbu radních

Místopředseda správní rady NFNZ Michal Klíma je ochoten podat ústavní stížnost proti postupu Sněmovny při volbě členů Rady ČT.

TZ: Nadační fond nezávislé žurnalistiky nově povede Kateřina Hrubešová

Od 1. května 2021 NFNZ povede Kateřina Hrubešová, dlouholetá ředitelka profesního internetového sdružení SPIR, která po čtyřech letech vystřídá Josefa Šlerku.

12 kandidátů do Rady ČT – posouzení dle zákonných požadavků

Některé nominující spolky nedodržují zákonem dané podmínky.

Výzkum: Bez nezávislých médií je demokracie nemožná

Více než polovina české internetové populace považuje nezávislost médií za klíčovou pro demokracii. Vyplývá to z výsledků studie Zpravodajství v digitálním věku 2020.

Evropa si všímá politizace Rady ČT: píše poslancům

Media Freedom Rapid Response (MFRR) vyzývá české poslance, aby zastavili probíhající politizaci Rady ČT a proaktivně zajistili její vyvážené složení v souladu s vnitrostátním a mezinárodním právem a normami.

Začíná volba nových členů Rady ČT, NFNZ představí kandidáty

Radu České televize čeká obměna čtyř z celkem 15 členů. Lhůta pro předkládání kandidátů, kteří nahradí čtveřici stávajících radních, vypršela 10. března. 

Dvě grantové výzvy jsou otevřeny. Nově je možné žádat i grant na Očkování

NFNZ vyhlašuje pravidelnou grantovou výzvu Jaro 2021 a v souvislosti s aktuální situací nově také zrychlenou grantovou výzvu Očkování.

Bezmála 40 % Čechů se zpravodajství vyhýbá

Lidí, kteří nesledují téměř vůbec žádné zprávy, přibývá. Vyplývá to z výsledků výzkumu “Češi a zpravodajství 2”, který pro NFNZ uskutečnila agentura Median.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.