Hana Lipovská opakuje chybu radního J. Nerušila a je v konfliktu zájmů

Členka Rady České televize Hana Lipovská je v konfliktu zájmů, neboť kandiduje v blížících volbách za politickou stranu Volný blok v Pardubickém kraji, a zároveň odmítá rezignovat na pozici členky Rady České televize.

Radní Nerušil je v konfliktu zájmů a měl by odstoupit

Radní Českého rozhlasu Josef Nerušil je v konfliktu zájmů. V blížících se volbách do Poslanecké sněmovny kandiduje za SPD a zároveň zastává pozici člena Rady Českého rozhlasu.

Výroční zpráva NFNZ 2020 – rok v číslech

V roce 2020 NFNZ – nadační fond nezávislé žurnalistiky rozdělil mezi 25 projektů 7 005 000 Kč. Které projekty to byly a kde ještě pomáháme, si můžete přečíst v právě publikované výroční zprávě.

TZ: Rating publikuje hodnocení dodržování standardů novinářské práce

Nezávislý projekt Rating, hodnotící dodržování základních novinářských norem, publikuje další vlnu výsledků a přichází s metodickými úpravami a změnami. 

Foto: Novinářské fórum 2021

V pátek 17. června se konal čtvrtý ročník Novinářského fóra. Mezi tématy byla letos regionální média, sdružování novinářů ve spolcích a zavádění platebních bran.

Stanovisko NFNZ k obvinění některých členů Rady ČRo

NFNZ se důrazně ohrazuje vůči bezprecedentnímu obvinění vznesenému některými členy Rady Českého rozhlasu, jimž vadí „liberálně-demokratická“ orientace NFNZ

Novinářské fórum: sdílení zkušeností a přístupů

Letošní ročník je věnován alternativnímu způsobu oslovování čtenářů, mizející regionální žurnalistice, profesním organizacím novinář a dopadům zpoplatňování obsahu.

Novinářské fórum o Ukrajině – přihlaste se

Fórum je určeno pro mediální odborníky a novináře, zejména ty, kteří pokrývají události ve střední a východní Evropě a chybí jim kontakty na kolegy a experty z daného regionu.

NFNZ se připojuje k prohlášení IPI CZ

Nadační fond nezávislé žurnalistiky se připojuje k prohlášení Českému národnímu výboru Mezinárodního tiskového institutu a zároveň vyzývá novináře, aby byli k dotyčným médiím solidární.

TZ: Mediální odborníci a novináři budou diskutovat o stavu české žurnalistiky

V pátek 18. června se v pražském Kampusu Hybernská uskuteční již čtvrtý ročník konference Novinářské fórum.

Tisková zpráva: Češi a dezinformace

Počet lidí, kteří se již setkali s dezinformacemi a fake news, stále roste. Až 66 % české internetové veřejnosti se již někdy setkalo s dezinformacemi. 

Vyřazení kandidáti a osobnosti chystají ústavní stížnost na volbu radních

Místopředseda správní rady NFNZ Michal Klíma je ochoten podat ústavní stížnost proti postupu Sněmovny při volbě členů Rady ČT.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.