Dvě grantové výzvy jsou otevřeny. Nově je možné žádat i grant na Očkování

NFNZ vyhlašuje pravidelnou grantovou výzvu Jaro 2021 a v souvislosti s aktuální situací nově také zrychlenou grantovou výzvu Očkování.

Bezmála 40 % Čechů se zpravodajství vyhýbá

Lidí, kteří nesledují téměř vůbec žádné zprávy, přibývá. Vyplývá to z výsledků výzkumu “Češi a zpravodajství 2”, který pro NFNZ uskutečnila agentura Median.

Josef Šlerka: Slovem roku by mělo být papalášství

Pokud se ti, co máme neustále na očích, jako držitelé normy chovají způsobem, že normu brutálně porušují a dávají tak najevo, že jsou vlastně něco víc, tak zprostředkovaně ovlivňují chování lidí.

Zahrajte si s námi a vyhrajte 1000 Kč

Zahrajte si s námi prediktivní trh Ideapoly a zkuste “investovat” své virtuální peníze do nápadů, které pomohou přiblížit aktuální dění i lidem, kteří ho do té doby nesledovali.

Čeští zakladatelé Deníku N vložili své podíly do nově založené nadace

Zakladatelé NFNZ Silke Horáková, Jaroslav Horák, Martin Vohánka a Libor Winkler, kteří pomohli financovat vznik Deníku N se spolu s dalšími investory rozhodli vzdát se svých podílů a vložili je do nové nadace.

Nominace na Novinářskou cenu jsou otevřeny

Nominace na Novinářskou cenu 2020 jsou otevřeny. Příspěvky do nového ročníku soutěže je možné přihlašovat od 4. ledna 2021 do 1. února 2021.

NFNZ uděluje příspěvek Deníku Referendum

Správní rada NFNZ uděluje mimořádnou finanční odměnu 50.000 Kč Deníku Referendum za práci v oblasti investigace znečištění řeky Bečvy, kterou Deník Referendum zveřejnil na svých stránkách.

Společné prohlášení NFNZ a CZ IPI k dění v ČT

Společné prohlášení Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky (NFNZ) a Českého národního výboru Mezinárodního tiskového institutu (CZ IPI).

Výzva na obranu médií

Vybízíme širokou veřejnost, aby se spolu s námi připojila k prohlášení týkajícímu se dodržování nejzákladnějších pravidel potřebných pro zachování nezávislosti médií. 

Způsob vyprávění příběhů je potřeba změnit

Ve čtvrtek 12. 11. 2020 se od 16 hodin uskuteční online seminář Inovace zpravodajského storytellingu aneb jak povznést českou žurnalistiku pro zájemce o hledání inovativních nástrojů použitelných v českých redakcích.

NFNZ: Předkládaná novela krizového zákona omezí svobodu projevu

Nadační fond nezávislé žurnalistiky důrazně protestuje proti pokusům zneužít současnou krizovou situaci k omezení práva na svobodný přístup k informacím.

Česká média v evropském kontextu: debata s Václavem Štětkou

Josef Šlerka s Václavem Štětkou debatují o stavu médií v EU se zaměřením na ČR. Úterý 6. října od 16,00 do 18,00 hod. 

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.