Aktuality

Momentky z Novinářského fóra 2020

Ve středu 17. června 2020 se v Kasárnách Karlín konalo celodenní Novinářské fórum. Tématy letošního ročníku byla: Čína v českých médiích, umělá inteligence a média, hranice etiky novinářské práce nebo dodržování novinářských standardů.

Josef Šlerka: Novinařina je jen jedna

Josef Šlerka, ředitel NFNZ, na předávání Novinářských cen 17. června pronesl projev, ve kterém mluvil o „uneseném státě, v němž zločinci z řad bílých límečků kompletně převezmou státní správu a nechají média hrát roli neškodných, převážně užitečných psíků, případně idiotů“.

Novinářské fórum bude možné sledovat i online

Třetí ročník konference Novinářské fórum se uskuteční ve středu 17. 6. od 9:00 do 17:00 hod v pražských Kasárnách Karlín. V průběhu dne se účastníci dozví více o tom, jak informují česká média o Číně, jak se dá vyprávět příběh,…

Může být chytrá karanténa úspěšná?

Na tezi, že chytrá karanténa nemůže fungovat, protože se nikdy nenajdou všechny kontakty, se už dá odpovědět. Nepotřebujeme znát všechny, ukazuje Model antiCOVID-19.

Novinářské fórum se přesunulo na červen

Praha, 20. května 2020 – Ve středu 17. června se od 9 do 17 hodin v pražských Kasárnách Karlín uskuteční již třetí ročník konference Novinářské fórum. Akce je určená novinářům, studentům žurnalistiky a všem zájemcům o mediální dění.

Odstoupení ze správní rady

Člen správní rady Martin Burda poděkoval kolegům za spolupráci a k 28. 4. 2020 odstoupil z funkce člena Správní rady NFNZ.

Výzva na podporu nezávislých médií

Současná pandemie koronaviru ekonomicky ničí celou řadu oblastí společnosti. Na mediálním trhu nejvíce postihla nezávislá média, která se nemohou opřít o podporu finančně silného vlastníka.

Prodloužili jsme termín pro podání žádostí o grant Jaro 2020

NFNZ prodlužuje termín pro podání žádostí v rámci grantové výzvy Jaro 2020. Žádosti přijímáme do 17. 4. 2020.

Bez nezávislých médiích se neobejdeme – podpořme je

V dnešních dnech víc než kdy jindy potřebujeme stabilní přístup k ověřeným a nezávislým informacím. Potřebujeme, aby nadále fungovala nejen veřejnoprávní média, ale také aby nezanikla nezávislá média, jejichž existence je velmi závislá na čtenářích – předplatitelích a příjmech z inzerce.

Novináři odvádějí dobrou práci, ale…

„Úloha novinářů v této době je zásadní. Nejsou sice v první linii, ale jsou hned v té druhé. A často se na ně zapomíná,“ vyzdvihuje mediální analytik význam zpravodajství v době pandemie.

Nová verze Ratingu a kódování tištěných médií

Loni na podzim NFNZ spustil Rating – hodnocení důvěryhodnosti zpravodajských serverů z hlediska dodržování základních standardů, který se setkal s velkým ohlasem. Momentálně připravujeme aktualizovanou verzi Ratingu, ve které si budete moci přečíst hodnocení serverů za nové období.

VÝZVA – mediální rady by měly být voleny veřejně

Vážené poslankyně, vážení poslanci Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, jménem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky si dovolujeme obrátit se na Vás s výzvou, aby noví členové Rady České televize a Rady Českého rozhlasu byli zvoleni veřejnou volbou.

Podpořte nás. Nastavte si pravidelný dar a podpořte tak nezávislou žurnalistiku v Čechách. Kdy jindy, než právě v této době.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.