Výsledky grantové výzvy Jaro 2020

V grantové výzvě Jaro 2020 rozdělila správní rada NFNZ 1 165 000 korun mezi šest žadatelů.

Nový člen Správní rady NFNZ je Michal Petrman

Novým členem Správní rady NFNZ byl 9. července 2020 zvolen ekonom a auditor Ing. Michal Petrman, CSc.

Výroční zpráva NFNZ za rok 2019

Právě jsme vydali Výroční zprávu za rok 2019. Na to, co se nám v roce 2019 podařilo a jak jsme hospodařili, se můžete podívat zde

Momentky z Novinářského fóra 2020

Ve středu 17. června 2020 se v Kasárnách Karlín konalo celodenní Novinářské fórum. Tématy letošního ročníku byla: Čína v českých médiích, umělá inteligence a média, hranice etiky novinářské práce nebo dodržování novinářských standardů.

Josef Šlerka: Novinařina je jen jedna

Josef Šlerka, ředitel NFNZ, na předávání Novinářských cen 17. června pronesl projev, ve kterém mluvil o „uneseném státě, v němž zločinci z řad bílých límečků kompletně převezmou státní správu a nechají média hrát roli neškodných, převážně užitečných psíků, případně idiotů“.

Novinářské fórum bude možné sledovat i online

Třetí ročník konference Novinářské fórum se uskuteční ve středu 17. 6. od 9:00 do 17:00 hod v pražských Kasárnách Karlín. 

Může být chytrá karanténa úspěšná?

Na tezi, že chytrá karanténa nemůže fungovat, protože se nikdy nenajdou všechny kontakty, se už dá odpovědět. Nepotřebujeme znát všechny, ukazuje Model antiCOVID-19.

Novinářské fórum se přesunulo na červen

Praha, 20. května 2020 – Ve středu 17. června se od 9 do 17 hodin v pražských Kasárnách Karlín uskuteční již třetí ročník konference Novinářské fórum. Akce je určená novinářům, studentům žurnalistiky a všem zájemcům o mediální dění.

Odstoupení ze správní rady

Člen správní rady Martin Burda poděkoval kolegům za spolupráci a k 28. 4. 2020 odstoupil z funkce člena Správní rady NFNZ.

Výzva na podporu nezávislých médií

Současná pandemie koronaviru ekonomicky ničí celou řadu oblastí společnosti. Na mediálním trhu nejvíce postihla nezávislá média, která se nemohou opřít o podporu finančně silného vlastníka.

Prodloužili jsme termín pro podání žádostí o grant Jaro 2020

NFNZ prodlužuje termín pro podání žádostí v rámci grantové výzvy Jaro 2020. Žádosti přijímáme do 17. 4. 2020.

Podpořte nás. Bez nezávislých médiích se nemůžeme správně rozhodovat.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.