← Zpět

Stars 24 B-

Server Stars24.cz, založen v roce 2018, se dle svého popisu zaměřuje na „celebrity a jejich skandály“.(Zdroj: Stars 24). Sociální sítě: Facebook.

Vydává INCORP a.s. (IČ: 28356829). Vlastníkem je Petr Zelinka.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 1 %.

Pro kódování byl vybrán náhodný vzorek 100 článků ze zpravodajské sekce webu. Publicistické žánry nejsou součástí kódování.

A
Snadno dostupná informace o redakci Seznam autorů je uveden, v tiráži sice nelze přímo maile kontaktovat jednotlivé autory. Avšak u jednotlivých profilů autora je možné prokliknout autora a poslat mu vzkaz.
C
Snadno dostupná informace o organizaci Jediná účetní závěrka dostupná na justice.cz je z roku 2019.
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Končící premiér Babiš chce všem zkrátit lhůtu pro přeočkování!

N
Jasně označené výchozí zdroje
N
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Důležitost zprávy není uměle zvyšována Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
A
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu
C
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: 11letá holka brutálně napadena! Slovensko je v šoku!

A
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat.
C
Medium doplňuje agenturní i převzaté zpravodajství o další informace, pokud se k nim spolupodepisuje. Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Koronavirus v ČR - Nárůst nakažených se mezitýdenně zvýšil počtvrté v řadě!

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.