Novinářská cena Nadace OSF

Nadace OSF udílí prestižní novinářské ceny již od roku 2010. Nově se spojuje s cenami Karla Havlíčka Borovského, které jsou od roku 1998 jako nejvyšší ocenění za novinářskou a publicistickou práci udíleny Nadací Český literární fond. Vyhlášení jubilejního 10. ročníku Novinářské ceny se bude konat 30. dubna 2020 od 19 hodin v divadelním prostoru Jatka 78 v Praze.

Novinářská cena je unikátní tím, že hodnotí konkrétní příspěvky, které autoři a redakce sami přihlašují do jednotlivých kategorií. Uspět tak může práce renomovaného i začínajícího autora. Příspěvky hodnotí poroty, složené z respektovaných osobností veřejného života z České republiky i zahraničí, a poskytují tak novinářům cennou zpětnou vazbu. Současně upozorňují veřejnost na novinářské počiny, které zajímavým způsobem zachycují problematiku dnešní společnosti.

Z dlouhodobého hlediska soutěž přispívá ke zvyšování novinářské profesionality a k veřejné diskusi o stavu žurnalistiky. Upozorňuje také na světové trendy a potřebu rozvíjet nové nástroje. Úzká spolupráce se stejnojmennou soutěží na Slovensku dává Novinářské ceně přesah a možnost srovnání novinářských metod i témat, která hýbou společností v obou zemích.

Generálním partnerem Novinářské ceny Nadace OSF je Nadační fond nezávislé žurnalistiky.

Podpořte nás. Nastavte si pravidelný dar a podpořte tak nezávislou žurnalistiku v Čechách. Kdy jindy, než právě v této době.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.