Novinářská cena Nadace OSF

Nadace OSF udílí prestižní novinářské ceny již od roku 2010. Nově se spojuje s cenami Karla Havlíčka Borovského, které jsou od roku 1998 jako nejvyšší ocenění za novinářskou a publicistickou práci udíleny Nadací Český literární fond. Vyhlášení jubilejního 10. ročníku Novinářské ceny se konalo 17. června 2020 od 19 hodin v divadelním prostoru Jatka 78 v Praze.

Novinářská cena je unikátní tím, že hodnotí konkrétní příspěvky, které autoři a redakce sami přihlašují do jednotlivých kategorií. Uspět tak může práce renomovaného i začínajícího autora. Příspěvky hodnotí poroty, složené z respektovaných osobností veřejného života z České republiky i zahraničí, a poskytují tak novinářům cennou zpětnou vazbu. Současně upozorňují veřejnost na novinářské počiny, které zajímavým způsobem zachycují problematiku dnešní společnosti.

Z dlouhodobého hlediska soutěž přispívá ke zvyšování novinářské profesionality a k veřejné diskusi o stavu žurnalistiky. Upozorňuje také na světové trendy a potřebu rozvíjet nové nástroje. Úzká spolupráce se stejnojmennou soutěží na Slovensku dává Novinářské ceně přesah a možnost srovnání novinářských metod i témat, která hýbou společností v obou zemích.

Generálním partnerem Novinářské ceny Nadace OSF je Nadační fond nezávislé žurnalistiky.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.