Novinářská cena Nadace OSF

Nadace OSF udílí prestižní novinářské ceny již od roku 2010. Součástí Novinářské ceny je od minulého roku i Cena Karla Havlíčka Borovského a Novinářská křepelka. Letošní jedenáctý ročník ocení kvalitní žurnalistické příspěvky v celkem 14 kategoriích psané, audiovizuální a online žurnalistiky. Soutěž je určena novinářům všech typů a velikostí médií – tištěných i elektronických, od regionálních po celostátní.

Příspěvky musí být uveřejněny v České republice od 1. ledna do 31. prosince 2020. Tradičně budou v kategoriích psané a audiovizuální žurnalistiky hodnoceny žánry, jako je rozhovor, reportáž, analyticko-investigativní příspěvek a komentář. Podruhé udělí Nadace OSF i ocenění Karla Havlíčka Borovského, pro kterou vybírá nominanty Rada Novinářské ceny a odborná porota Nadace Český literární fond.

Předávání Novinářských cen večer naváže na celodenní konferenci Novinářské fórum 2021.

„Myslím, že se spojení Novinářského fóra a Novinářské ceny do jednoho Dne novinářů osvědčilo. Vytvořili jsme prostor pro společné setkání a debatu nad aktuálním stavem české žurnalistiky. Konkrétní témata panelových debat letošního ročníku ještě neprozradím, ale podtitulem konference je Peníze nebo život!?“

Josef Šlerka, ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

Generálním partnerem Novinářské ceny je Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Více informací najdete zde: www.novinarskacena.cz

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.