Člověk v tísni (M20)

Jeden svět na školách – Mediální vzdělávání

Podpora 500 000 Kč Období podpory 1/2020 — 12/2020

JSNS je vzdělávací program a webový portál, který poskytuje učitelům audiovizuální lekce, vzdělávací kurzy, metodickou podporu, didaktické příručky a další materiály pro výuku ve školách.

Cílem projektu je přispět k výchově zodpovědných mladých lidí, kteří se orientují v současném světě, otevřeně a kriticky přistupují k informacím, nejsou lhostejní a ovlivňují dění kolem sebe.

Jedním z pilířů projektu je Mediální vzdělávání, jehož záměrem je učit mladé lidi pracovat s informacemi, analyzovat mediální sdělení a posuzovat jejich důvěryhodnost, rozlišovat ta, která jsou založena na faktech, od těch manipulativních a lživých. Žáci a studenti se učí využívat potenciál moderních technologií se znalostí jejich rizik.

Podpořte nás. Nastavte si pravidelný dar a podpořte tak nezávislou žurnalistiku v Čechách. Kdy jindy, než právě v této době.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.