Televizní rada schválila plány ČT do roku 2026, možná neplatně

Česká televize naplánovala svou činnost na další čtyři roky. Strategický dokument s programovými a technickými plány do roku 2026 schválila Rada České televize. Kavčí hory chystají například rozvoj regionálního vysílání, intenzivnější digitalizaci archivního dědictví nebo obměnu bezpáskového systému pro zpravodajství a sport. Televize ale také upozorňuje, že pokud nebude dořešeno dlouhodobé stabilní financování po roce 2024, bude muset omezit některé činnosti a snížit výrobu.

https://www.lupa.cz/aktuality/televizni-rada-schvalila-plany-ct-do-roku-2026-mozna-neplatne/

Rada ČT řešila Železného výroky o „totalitní komunistické Číně“

Na středečním jednání Rady České televize se část radních zajímala o názory ředitele zpravodajství ČT Zdeňka Šámala na výroky moderátora Jakuba Železného.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2022/02/rada-ct-resila-zelezneho-vyroky-o-totalitni-komunisticke-cine/

Česká televize s Ultra HD nepočítá. Čeká, jak dopadne financování

Rada České televize schválila dlouhodobé plány veřejnoprávní televize do roku 2026. Přesnější obrysy získají až podle rozhodnutí politiků o budoucím financování České televize. Prozatím jsou napsané tak, jako by veřejnoprávní médium muselo hospodařit za stávajících podmínek. Ačkoliv jsou Kavčí hory připravené plnit úkoly požadované zákonem, zejména po roce 2024 by musela Česká televize omezit výrobu nebo úplně zavřít některé provozy.

https://www.lupa.cz/clanky/ceska-televize-s-ultra-hd-nepocita-ceka-jak-dopadne-financovani/

Česká televize nebude moci po roce 2024 čerpat z finančních rezerv

Radní schválili, že na účtech ČT do konce roku 2026 musí zůstávat nejmíň 700 milionů Kč.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.