Vedení Českého rozhlasu neplánuje dále zvyšovat počet stanic. Zrušilo tedy záměr digitálního kanálu Lidovka, který měl nabízet folklorní žánry. Generální ředitel René Zavoral to oznámil při představování dlouhodobé strategie do roku 2027. Stejně jako Česká televize také Český rozhlas musí reagovat na ekonomickou situaci v zemi. Rozhlasový poplatek se nezměnil ještě déle než televizní, částku 45 Kč platí domácnosti a firmy už od roku 2005.

https://www.lupa.cz/clanky/cesky-rozhlas-digitalni-strategie-2027-poplatky-fm-dab-hbbtv-dvb-t2-smart-tv/

Televizní odboráři vypálili ostrými. Tak pozor na odražené střely

Televizní odbory, to jsou dvě slova, která v politicích zaručeně zapínají obranné mechanismy. Dokonce i zákonodárci, kteří v době televizní krize chodili leda tak do školky, jsou na pozoru. O zástupcích televizních zaměstnanců nebylo dlouho slyšet ani nebyli vidět na veřejnosti. Po letech se teď ozvali kvůli tomu, že generální ředitel Petr Dvořák chystá šetření skoro za miliardu.

Součástí úspor je také seškrtání pracovních míst. Letos by měla televize propustit padesát lidí, další dvě stovky pozic mají následovat. Televizáci mají přijít o práci kvůli omezení rozsahu činností České televize a zastavení plánovaných investic.

https://archiv.hn.cz/c1-67086810-televizni-odborari-vypalili-ostrymi-tak-pozor-na-odrazene-strely

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.