Na základě shody mezi NFNZ, Konšpirátori.sk, společností Semantic Visions a projektem Atlas konspirací jsme zařadili Středoevropan mezi konspirační weby.

Základní informace o webu

Stránky spustil v lednu 2017 Filip Vávra (IČ: 69525927). Na webu figuruje jako jediný stálý redaktor. Relevantnost serveru je zpochybňována například projektem Manipulatoři.cz, zaměřujícím se na boj s hoaxy a manipulacemi. Vávra se chtěl proti tvrzením uvedeným na webu Manipulátoři.cz soudně bránit. Nezaplatil však soudní poplatek a soud proto řízení zastavil.

Webová adresa: www.stredoevropan.cz

NFNZ

V typologii domácích zpravodajských a publicistických webů byl zařazen do kategorie Antisystémové weby.

Konšpirátori.sk

Slovenský projekt Konšpirátori.sk přiřadil web Středoevropan na seznam serverů, jejichž důvěryhodnost a obsah jsou pochybné kvality a nedoporučuje na nich inzerovat.

Atlas konspirací

Z analýzy projektu Atlas konspirací vyplývá, že server Středoevropan často šíří konspirace a podílí se na vytváření konspiračních narativů.

Příklady konspirací šířených serverem Středoevropan

Nejčastější konspirační narativy

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.