Na základě shody mezi NFNZ, Konšpirátori.sk, společností Semantic Visions a projektem Atlas konspirací jsme zařadili Aeronet mezi konspirační weby.

Základní informace o webu

Web anonymně provozovaný takzvaným Vedoucím kolotoče v současné podobě funguje zhruba od roku 2014. Vydává jej American European News LLC, který sídlí v Trump Tower v NYC na 40 Wall Street. V obchodním rejstříku státu New York ale tato společnost není.

Některé dezinformační kauzy, které přímo ovlivnily politické dění v České republice pochází právě z redakce Aeronetu: kauza Lithium, kauza Červené karty nebo překlad Marakéšské dohody. U serveru Aeronet lze zaregistrovat čím dál silnější příklon k antisemtismu, specificky pak ke konspiracím vycházejícím z konspirační teorie označované jako Satanova synagoga

Webová adresa:  www.aeronet.cz

NFNZ

V typologii domácích zpravodajských a publicistických webů byl zařazen do kategorie Antisystémové weby. V rámci Ratingu NFNZ získal web hodnocení C.

Konšpirátori.sk

Slovenský projekt Konšpirátori.sk přiřadil web Aeronet na seznam serverů, jejichž důvěryhodnost a obsah jsou pochybné kvality a nedoporučuje na nich inzerovat. Konšpirátori uvádějí tento příklad zachycených hoaxů.

Atlas konspirací

Z analýzy projektu Atlas konspirací vyplývá, že server Aeronet často šíří konspirace a podílí se na vytváření konspiračních narativů.

Příklady konspirací šířených serverem Aeronet

Nejčastější konspirační narativy

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.