Zahrajte si s námi a vyhrajte 1000 Kč

Víte, že třetinu Čechů vůbec nezajímá zpravodajství a nesledují ho? Pojďte s námi předpovědět, jaké řešení by přivedlo k českému zpravodajství co nejvíce lidí! 

Zahrajte si s námi prediktivní trh Ideapoly a zkuste “investovat” své virtuální peníze do nápadů, které pomohou přiblížit aktuální dění i lidem, kteří ho do té doby nesledovali.

Nebude Vás to nic stát a výherce může získat odměnu až 1 000 Kč! Dalších deset úspěšných „obchodníků“ bude také finančně odměněno.

Podrobnosti:

Zveme Vás k hodnocení konceptů, které vznikly v rámci projektu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a Česko.digital “Inovace zpravodajského storytellingu”, jehož cílem je přiblížit zpravodajství lidem, kteří ho běžně vůbec nesledují, což je třetina české populace. 

Vyzkoušíte si zároveň v Česku unikátní způsob, jak předpovědět budoucí úspěch inovací pomocí prediktivních trhů vyvinutých českou firmou IdeaSense.

Pojďte to zkusit také a pozvěte do Ideapoly i ty ze svého okolí, kteří zpravodajství nesledují. Můžou to být například mladí lidé, kteří se pohybují na internetu, ale zpravodajství vnímají jako nedůležitou součást svého života. Lidé, kteří si občas přečtou o skandálu celebrit, ale jiné aktuální dění je nezajímá. Nebo také ti, které baví sport či auta, ale politika jim nic neříká.  


A co Vás v Ideapoly čeká?

 1. K přístupu do Ideapoly se nejprve musíte zaregistrovat na https://im.ideapoly.com/#/registration 
 2. Po schválení registrace Vám přijde email s instrukcemi pro přihlášení.
 3. Po přihlášení do Ideapoly Vás poprosíme o vyplnění krátkého dotazníku (vyplnění dotazníku zabere maximálně 1 minutu). 
 4. Nejdříve budete mít pár dní na to, abyste si nápady prošli, okomentovali a vybrali si ty, kterým věříte, že budou na trhu úspěšné. Nápady, které se Vám zalíbí, si můžete označit srdíčkem (přidat do svých oblíbených). Oceníme i Vaše komentáře – co Vám u daného nápadu přijde zajímavé a proč, popřípadě, proč si myslíte, že nápad na trhu uspěje či neuspěje.
 5. A teď to nejlepší! V pondělí 1.2. ve 12:00 otevřeme burzu a začneme obchodovat. Sestavte si portfolio z nápadů, o kterých jste přesvědčeni, že na trhu nejlépe uspějí. Svůj zájem o ně vyjádříte prostřednictvím nákupu jejich akcií za fiktivní měnu tolar. Každý z Vás má k Obchodování na virtuální burze nápadů k dispozici 50 000 tolarů. Jak obchodovat se můžete podívat v následujícím videu https://youtu.be/ymATdEp5j2g. Doporučujeme nakoupit akcie více nápadů, zvýší se Vám šance na výhru v burze.
 6. V průběhu obchodování sledujte průběžně vývoj cen akcií (doporučujeme se podívat na burzy vícekrát během dne) a své portfolio si upravujte tak, abyste neustále zvyšovali jeho hodnotu. Zvítězí ten, komu se podaří odhadnout vývoj trhu nejlépe a své virtuální peníze co nejlépe zhodnotí (tajný tip – celou svou hotovost investujte, nechť Vaše virtuální peníze nezahálejí). Včasné zakoupení akcií kvalitního nápadu je cesta k výhře!
 7. Obchodování poběží do středy 3.2. 18:00. Může být ovšem ukončeno dříve či naopak později, a to v závislosti na množství zapojených účastníků.

Níže naleznete výčet odměn pro nejlepší investory, kteří budou mít na konci Obchodování portfolio akcií nejvyšší hodnoty.

 • 1. místo – 1000 Kč
 • 2. místo – 900 Kč
 • 3. místo – 800 Kč
 • 4. místo – 700 Kč
 • 5. místo – 600 Kč
 • 6. místo – 500 Kč
 • 7. místo – 400 Kč
 • 8. místo – 300 Kč
 • 9. místo – 200 Kč
 • 10. místo -100 Kč

Odměny budou vyplaceny bezhotovostní formou do 30-ti dnů od skončení testování.

Děkujeme za Váš čas a pevně věříme, že Vás obchodování na virtuální burze bude bavit.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.