Novinářské fórum se přesunulo na červen

Praha, 20. května 2020 – Ve středu 17. června se od 9 do 17 hodin v pražských Kasárnách Karlín uskuteční již třetí ročník konference Novinářské fórum. Akce je určená novinářům, studentům žurnalistiky a všem zájemcům o mediální dění. Účastníci se mohou těšit na čtyři panelové debaty se špičkovými novináři a mediálními odborníky. Jejich zastřešujícím tématem je letos důvěryhodnost médií a dodržování základních standardů novinářské práce.

V prvním dopoledním bloku budou diskutovat sinoložky Anna Zádrapová a Kateřina Procházková, analytička AMO Ivana Karásková a investigativní reportér Aktuálně.cz Lukáš Valášek o tom, jak česká média referují o Číně a našich vztazích s ní.

Navazující panelová debata představí na čtyřech konkrétních projektech netradiční interaktivní způsoby šíření zpráv a informací. O tom, jak lze díky novým technologiím nápaditěji předávat informace, se podělí Jindřich Šídlo (Šťastné pondělí), Brit Jensen (Yusra plave o život), Nikita Poljakov (Nejsi sám) a Paulína Tabery (Rozděleni svobodou).

Odpoledne vystoupí odborníci na umělou inteligenci (AI). O vývoji a aplikaci různých nástrojů AI v novinařině budou mluvit Josef Holý (algoracy.news), Luboš Král (ČVUT), Radka Marková (ČTK) a Václav Moravec (ČT).

Poslední panelová debata se bude věnovat novinářské profesionalitě a etice novinářské práce. Účastníci se mohou těšit na debatu mediálních odborníků Jana Motala, Lenky Vochocové a Josefa Šlerky.

Vstup na konferenci je po registraci zdarma, kapacita je však velmi omezena. Více informací o programu a registrační formulář najdete na www.novinarskeforum.cz.

Zde najdete program konference ke stažení v pdf.

Novinářské fórum pořádá Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Generálním partnerem je Nadace OSF a mediálním partnerem pro online přenos je Protext ČTK.

Na celodenní konferenci Novinářské fórum ten den večer od 19 hodin naváže vyhlášení Novinářské ceny Nadace OSF, které se bude konat v divadelním prostoru Jatka 78. Nejlepší novinářské počiny za rok 2019 budou oceněny již po desáté. Novinkou letošního ročníku je propojení Novinářské ceny Nadace OSF s cenami Karla Havlíčka Borovského. Kromě Novinářských cen ve 12 kategoriích budou v rámci jednoho večera vyhlášeni i laureáti Ceny Karla Havlíčka Borovského a Novinářské Křepelky. Více informací najdete na www.novinarskacena.cz.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky finančně podporuje udílení Novinářské ceny již třetím rokem, letos poprvé v roli generálního partnera.

Pro více informací kontaktujte prosím Marii Wichterlovou, email: [email protected], tel: 737742595

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.