Nadace OSF již 12 let pořádá ve spolupráci s partnery soutěž Novinářská cena, která jednou ročně veřejně oceňuje kvalitní žurnalistické práce. Už jen do 1. února 2023 mohou autoři nebo veřejnost nominovat příspěvky, které v roce 2022 hýbaly českou společností – v tištěných, elektronických, regionálních i celostátních médiích.

Příspěvky můžete nominovat vyplněním jednoduchého formuláře na webových stránkách OSF.

Novinářská cena je unikátní tím, že hodnotí konkrétní příspěvky, které autoři a redakce sami přihlašují do jednotlivých kategorií. Uspět tak může práce renomovaného i začínajícího autora. Soutěž je otevřená novinářům všech typů médií – tištěných, elektronických, celostátních i regionálních.

Příspěvky hodnotí poroty, složené z respektovaných osobností veřejného života z České republiky i zahraničí, a poskytují tak novinářům cennou zpětnou vazbu. Současně upozorňují veřejnost na novinářské počiny, které zajímavým způsobem zachycují problematiku dnešní společnosti.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky je hlavním partnerem Soutěže Novinářská cena 2022.

Veškeré informace o ceně najdete na webových stránkách Novinářská cena 2022.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.