NFNZ zveřejňuje analýzu Centra pro mediální etiku a dialog o kauzách Andreje Babiše ml. a Pandora Papers

Centrum pro mediální etiku a dialog vypracovalo analýzu toho, jak média zpracovala kauzy Andreje Babiše mladšího a Pandora Papers. NFNZ, který byl jejím zadavatelem, ji bere jako výstup z akademického týmu, který zvolil určitý úhel pohledu a metodiku – a také jako příspěvek k diskuzi o novinářských standardech a měnícím se novinářském prostředí.

V některých článcích i na sociálních sítích se bohužel objevily dílčí informace, grafy nebo interpretace vytržené z kontextu. NFNZ se proto rozhodl celou analýzu zveřejnit. Činí tak spolu s prohlášením Jana Motala z Masarykovy univerzity, který tým Centra pro mediální etiku a dialog vedl, a poznámkami mediálního manažera a bývalého Místopředsedy správní rady NFNZ Michala Klímy.

NFNZ stojí mj. za projektem MediaRating, který hodnotí transparentnost médií a dodržování základních redakčních a novinářských pravidel. Fond podporuje věcnou a férovou profesní diskuzi o novinářských standardech a fungování mediálním trhu. Tato debata by měla odrážet současnou situaci, kdy na jedné straně vzniká řada nových inovativních projektů a platforem, na druhé je informační prostor zanášen dezinformacemi a důvěra v média je obecně nízká. A hledání společných východisek by také mělo celou novinářskou profesi spíše spojovat než rozdělovat.

Pokud se chcete do debaty zapojit, můžete na Facebooku nebo Twitteru.

Správní rada NFNZ

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.