Nadační fond nezávislé žurnalistiky ostře protestuje proti obecnému zpochybňování důvěryhodnosti médií a dehonestaci práce novinářů tak, jak to učinil Andrej Babiš na titulních stranách MF DNES a Lidových novin. Předseda hnutí ANO a současně majitel těchto novin se v celostránkovém inzerátu ptá: „Věříte médiím? Nebo máte pocit, že Vám televize, noviny a zpravodajské weby říkají jen část příběhu? Že o něčem nemluví? Že něco vynechají? Nebo něco schválně zamlčují?“ A vyzývá ke sledování svého blogu.

Pokud v něm tyto otázky vzbuzují jeho vlastní média, kde inzerát vyšel, je to v podstatě jeho věc. On by měl nejlépe vědět, jaký obsah čtenářům přinášejí a jak vzniká. Ale obviňovat obecně všechna média, jejichž novináři přistupují poctivě ke své práci, ze záměrného zamlčování skutečností, je dost nehorázné. Je jedno, zda se bavíme o veřejnoprávních, nezávislých nebo velkých médiích z tradičních vydavatelství,“ uvedl ředitel NFNZ Petr Orálek.

Kvalitní média poskytující důvěryhodné informace, řídící se novinářskými standardy a zajišťující pluralitu názorů jsou nezbytnou a nedílnou součástí každé demokratické společnosti. „Andrej Babiš do jednoho pytle nevědomky či záměrně hází blog jednoho politicky angažovaného muže a média, která dodržují novinářské standardy – ověřují informace, jsou objektivní, vycházejí z více zdrojů, dávají prostor více názorům. Blogy ani sociální sítě zpravodajským médiem nebyly a nejsou,“ dodává Petr Orálek.

Kontakt pro média:

Petr Orálek, výkonný ředitel NFNZ

[email protected]

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.