1. 4. 2019 – V Kasárnách Karlín se bude 2. května konat již druhý ročník konference Novinářské fórum. Akci, jejímž hlavním cílem je sdílení informací, zkušeností a přístupů, pořádají Nadační fond nezávislé žurnalistiky, Nadace OSF a Společnost Ferdinanda Peroutky.  Letošní Novinářské fórum zahájí oceňovaná finská investigativní reportérka Jessikka Aro, která se od roku 2014 zabývá fenoménem pro-kremelských trollů na sociálních sítích a tomu, jak ovlivňují debatu v zahraničí.

V průběhu dopoledne a brzkého odpoledne se uskuteční tři panelové debaty, v pozdějším odpoledni se účastníci mohou těšit na tři workshopy. Akce je po registraci zdarma a je určena zejména redaktorům, editorům, lidem pracujícím v mediální branži, studentům mediálních oborů a odborné veřejnosti. Kompletní program Novinářského fóra 2019 najdete zde.

Na den nabitý přednáškami a workshopy večer naváže slavnostní předávání Novinářských cen za rok 2018, které se uskuteční v divadle Jatka 78. Nadace OSF během něj již podeváté ocení nejlepší žurnalistické práce, které vznikly v uplynulém roce. TISKOVÁ ZPRÁVA ke stažení zde.

Foto: Michael Kratochvíl

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.