Aktuality


Letošní 2. květen bude patřit novinářům

1. 4. 2019 – V Kasárnách Karlín se bude 2. května konat již druhý ročník konference Novinářské fórum. Akci, jejímž hlavním cílem je sdílení informací, zkušeností a přístupů, pořádají Nadační fond nezávislé žurnalistiky, Nadace OSF a Společnost Ferdinanda Peroutky.  Letošní Novinářské fórum zahájí oceňovaná finská investigativní reportérka Jessikka Aro, která se od roku 2014 zabývá fenoménem pro-kremelských trollů na sociálních sítích a tomu, jak ovlivňují debatu v zahraničí.

V průběhu dopoledne a brzkého odpoledne se uskuteční tři panelové debaty, v pozdějším odpoledni se účastníci mohou těšit na tři workshopy. Akce je po registraci zdarma a je určena zejména redaktorům, editorům, lidem pracujícím v mediální branži, studentům mediálních oborů a odborné veřejnosti. Kompletní program Novinářského fóra 2019 najdete zde.

Na den nabitý přednáškami a workshopy večer naváže slavnostní předávání Novinářských cen za rok 2018, které se uskuteční v divadle Jatka 78. Nadace OSF během něj již podeváté ocení nejlepší žurnalistické práce, které vznikly v uplynulém roce. TISKOVÁ ZPRÁVA ke stažení zde.

Foto: Michael Kratochvíl