Ve čtvrtek 28. 11. 2019 se v rámci Media Hub Paralelní Polis uskutečnilo první novinářské mikrofórum. V průběhu večera byly účastníkům představeny nejzajímavější současné novinárské projekty, které kombinují novinářské řemeslo a nejmodernější technologie. Etický hacker Pavol Luptak prozradil, jak snadné je nabourat se do slovenské EET a investigativní novinářka Pavla Holcová mluvila o spolupráci novinářů a programátorů.

Ředitel NFNZ Josef Šlerka se ohlédnul za nejzajímavějšími projekty prezentovanými na Global Investigative Journalism Conference 2019 v Hamburku a hovořil i o získávání dat ze včelích úlů, jak najít koncentrační tábory v Číně nebo jak využívat grafové databáze ve Financial Times. Mezi řečníky byl i datový novinář z iRozhlasu Jan Cibulka, který účastníky seznámil s tím, jak se dělá novinařina zaměřená na získávání dat pomocí senzorů a přidal také pár novinek o aktuálních projektech, na kterých pracují v redakci iRozhlas.cz.

Novinářské mikrofórum Hackováním za lepší novinařinu je součástí nového projektu Media Hub Paralelní Polis, který je zaměřený na podporu nezávislé novinářské praxe v Česku. Cílem je vytvořit platformu pro sdílení zkušeností a šíření vědomostí formou co-workingového prostoru a vzdělávacích aktivit. Více informací najdete zde.

Podpořte nás. Nastavte si pravidelný dar a podpořte tak nezávislou žurnalistiku v Čechách. Kdy jindy, než právě v této době.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.