Darujme přes Darujme.cz

2. 9. 2019 – Nově jsme spustili profil na webovém portálu Darujme.cz. Podpořit nezávislou žurnalistiku přes NFNZ je nyní ještě snadnější, podívejte se tady.

Stávající atmosféra v české společnosti nám ukazuje, nakolik je podpora nezávislé žurnalistiky důležitá. V době politicko-ekonomických zájmů vlastníků mediálních vydavatelství, rozděleného světa, trollingu, kybernetických válek aj. tato důležitost stoupá. Pomocí grantů, cen a odborné asistence podporujeme redakce a jednotlivce, kteří se věnují seriózní novinařině a ctí principy liberální demokracie.

Za svou tříletou existenci jsme podpořili celou řadu domácích médií, jejichž provoz není financován velkými finančními uskupeními či magnáty. V listopadu 2018 jsme spustili důležitý web Mapa médií (www.mapamedii.cz) a v červenci 2019 hodnocení zpravodajských serverů (rating.nfnz.cz). V obou projektech chceme pokračovat a nadále je rozvíjet.

Pokud s námi souhlasíte v tom, že i třicet let po Sametové revoluci je podpora nezávislé žurnalistiky, potažmo redakcí, které nevlastní velká finanční uskupení, nutná a potřebná, existuje několik způsobů, jak je podpořit. Můžete si například předplatit konkrétní tituly nebo poslat finanční dar své oblíbené redakci. Sledujete ale více médií a nemůžete si vybrat, komu z nich přispívat?

Přes NFNZ máte možnost podpořit kvalitní investigativní a analytickou práci novinářů napříč nezávislými médii. A jak to funguje? Několikrát ročně udělujeme granty. Máme nezávislou expertní radu, která hodnotí předložené projekty a spolu se Správní radou Fondu určuje, kterým redakcím budou granty poskytnuty. Veškeré provozní náklady NFNZ jsou hrazeny z prostředků zakladatelů, takže váš dar bude v plné výši použitý na podporu nezávislých médií.

Svým darem investujete do budoucnosti této země, tudíž i do té své.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.