Český národní výbor Mezinárodního tiskového institutu má novou předsedkyni

Praha, 21. 1. 2022 – Předsedkyní Českého národního výboru Mezinárodního tiskového institutu zvolila Správní rada CZ IPI na svém zasedání 21. 1. 2022 dlouholetou novinářku Veroniku Sedláčkovou. 

Její předchůdce Michal Klíma rezignoval na předsednickou funkci, protože se rozhodl přijmout nabídku předsedy vlády stát se poradcem premiéra pro mediální otázky. 

Žurnalistická dráha Veroniky Sedláčkové je spjata zejména s veřejnoprávními médii, Českou televizi a Českým rozhlasem, kde strávila podstatnou část své profesní kariéry. Nyní působí jako moderátorka na zpravodajském webu Seznam Zprávy. 

Poslání CZ IPI se ani nadále nijak nemění. Jeho hlavním cílem zůstává bránit svobodu tisku v případě, že se ocitá v ohrožení a zasazovat se, aby působení profesionálních novinářů a novinářek nebylo nijak a nikým ohrožováno. 

Veronika Sedláčková přijala funkci předsedkyně CZ IPI do začátku března, kdy Valná hromada této organizace zvolí své nové vedení. 

V Praze dne 21. 1. 2022

Správní rada CZ IPI

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.