13. 11. 2018 – Na pražském Žofíně se po roce opět setkali donoři a příznivci Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Po úvodním slovu předsedy správní rady NFNZ Tomáše Richtera dostala prostor dlouholetá novinářka Rádia Svobodná Evropa Lída Rakušanová, která připomněla, jak důležitá pro společnost je existence svobodných a nezávislých médií. Od ředitele NFNZ Josefa Šlerky si hosté vyslechli podrobnosti o projektech, které NFNZ v uplynulém roce podpořil i o vlastních aktivitách fondu a plánech do budoucna. Příběhy slovenského Denníku N a jeho právě narozeného sourozence – českého Deníku N – představili ředitelé jejich vydavatelství Lukáš Fila a Ján Simkanič. Benefiční večer vynesl 3,705 571 korun, které poslouží k podpoře nezávislé žurnalistiky. Ředitel fondu Josef Šlerka na závěr poděkoval všem drobným i velkým dárcům a dodal: „Bezprostředně po vraždě Jána Kuciaka nám začalo množství lidí spontánně posílat pravidelné měsíční příspěvky, moc si toho vážíme.“

Foto: Ondřej Besperát

Podpořte nás. Nastavte si pravidelný dar a podpořte tak nezávislou žurnalistiku v Čechách. Kdy jindy, než právě v této době.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.