← Zpět

Reflex B-

Reflex je český společenský týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se široké škále politických, ekonomických, sociálních či kulturních témat z domova i zahraničí. (Zdroj: Wikipedie)

Vydává CZECH NEWS CENTER a.s. (IČ: 02346826). 100 % jejich akcií vlastní CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236). 50 % jejich akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Základy potenciálního konfliktu zájmu: Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetická a průmyslová holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 34 %.

Kódováno bylo 150 článků z období od květen 2020 do března 2021. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

C
Snadno dostupná informace o redakci Chybí seznam autorů. Odkaz na záložku redakce odkáže na obecný mail na cnc centrum.
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Češi samoživitelkám většinou fandí, litují je, někdy jim ale vyčítají, že se málo snažily

B
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Důvod nepokojů v USA? Z amerických protestů proti policejnímu násilí se klube celostátní problém

B
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: V Praze a Kolíně začala fungovat 5G síť. Lidé věří tomu, že způsobuje koronavirus. Co na to IT experti?

A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
B
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Islámský stát v terorismu nepolevuje ani během koronaviru. Radikálové byli zadrženi i ve střední Evropě

C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Reklama je označena zavádějícím způsobem, který evokuje, že se jedná o běžný článek.

B
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Nouzový stav v Česku. Je vůbec potřeba? Přináší akorát rozšíření pravomocí vlády a omezení práv lidí

B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podniká v oblastech silně regulovaných státem a má vysoký objem smluv se státem. Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Počet článků, které referovaly o podníkání jednoho z vlastníků, aniž by na to čtenář byl upozorněn, nepřekročil 10.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.