← Zpět

Parlamentní listy B-

Parlamentní listy (PL) jsou diskusní, zpravodajský a komentátorský internetový portál působící od roku 2008. Institu­cionálně nejsou spojeny s parlamentem České republiky.(Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Potenciální konflikt zájmu: Sázková společnost Synot podniká v oblasti regulované státem (v oblasti hazardu). Vlastník média je politicky angažovaná osoba.

Vydává Our Media a.s. (IČ: 28876890), kterou vlastní Jan Holoubek, Michal Voráček, Jiří Čermák a ze 70 % WCV World Capital Ventures Cyprus Limited (IČ HE187417). Tu vlastní Ivo Valenta, Christofis Koufaris a Neofytos Neofytou.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Pro kódování byl vybrán náhodný vzorek 100 článků ze zpravodajské sekce webu. Publicistické žánry nejsou součástí kódování.

A
Snadno dostupná informace o redakci
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
B
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Nejtemnější dědictví Karla Schwarzenberga. Bývalý náměstek z ministerstva promlouvá

B
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Michalik a Blažek, dvojka ze které Fialovi vypadají vlasy. Nebrat, radí slavný novinář Motejlek

C
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Polsko ztrácí trpělivost s útoky migrantů. Hrozí uzavřením hranice s Běloruskem/a>

A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Komerční články nejsou zřetelně odlišen od redakčního obsahu. Má stejný vzhled jako klasický redakční obsah, označení reklama je špatně viditelné. Samotná reklama je nedostatečně odlišená.

C
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Očkovaní? Máte to špatně. „Datový vědec“ dostal za uši

B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože vlastník je politicky angažovaná osoba.
C
Medium doplňuje agenturní i převzaté zpravodajství o další informace, pokud se k nim spolupodepisuje. Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Následující text je jen vytažení některých míst z faceebookového vysílání publicisty Pavla Černockého bez další redakční práce.„Vláda naruby“. Ivan Vyskočil udeřil. Langšádlová, Stanjura a Fiala nebudou rádi

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.