← Zpět

Parlamentní listy B-

Parlamentní listy (PL) jsou diskusní, zpravodajský a komentátorský internetový portál působící od roku 2008. Institu­cionálně nejsou spojeny s parlamentem České republiky. (Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Potenciální konflikt: Potenciální konflikt zájmu: Jeden z vlastníků Parlamentních listů, Ivo Valenta, je senátor. Sázková společnost Synot podniká v oblasti regulované státem (v oblasti hazardu).

Vydává Our Media a.s. (IČ: 28876890), kterou vlastní Jan Holoubek, Michal Voráček, Jiří Čermák a ze 70 % WCV World Capital Ventures Cyprus Limited (IČ HE187417). Tu vlastní Ivo Valenta, Christofis Koufaris a Neofytos Neofytou.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu založený na zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 4 %.

Kódované články jsou z období od září 2019 do ledna 2020. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

A
Snadno dostupná informace o redakci
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože vlastník je politicky angažovaná osoba. Články o společnosti SYNOT, vlastněné Ivem Valentou, se nacházejí v sekci Tiskové zprávy bez uvedení faktu, že je vlastníkem média. Články v sekci Aréna pak informaci o jeho konfliktu zájmu také neobsahují.
B
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet původních analyzovaných zpráv, kterým chyběl hypertextový odkaz na původní zdroj, se pohyboval mezi 15% až 30 %.

Příklad: Generální tajemník OSN promluvil o situaci kolem uprchlíků. Zde jsou jeho slova

A
Jasně označené výchozí zdroje
C
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet původních analyzovaných zpráv, které nebyly ověřeny z více zdrojů, překročil 30 %.

Příklad: To je horší než epidemie koronaviru. Démoni jako Greta... A telata tleskají svým řezníkům. Analytik Campbell se neudržel

A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
C
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů Počet původních analyzovaných zpráv, v nichž docházelo ke stereotypizaci nebo zobecňujícím tvrzením, překročil 30 %.

Příklad: To je horší než epidemie koronaviru. Démoni jako Greta... A telata tleskají svým řezníkům. Analytik Campbell se neudržel

C
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Počet původních analyzovaných zpráv, které směšovaly zprávu a komentář, překročil 30 %.

Příklad: „Sráč a koště“? Pavle Novotný, takto Jarek Nohavica křtil knihu. A nejen to! Vyslovil jasná slova

C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu
C
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv se zavádějícím titulkem překročil 30 %.

Příklad: Babišův projev: Po skončení přišel příběh, který nečtěte. Pozvracíte se

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.