← Zpět

INFO.cz B

Info.cz je konzervativně-pravicový zpravodajský portál spravovaný vydavatelstvím Info.cz Online Media (IOM). Server byl spuštěn 17. listopadu 2016. (Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Příklady potenciálního konfliktu zájmu: Společnost Energetický a průmyslový holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetický a průmyslový holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Web vydává Info.cz Online Media (IČ: 07749147), jež je 100% vlastněna společností CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236). 50 % jejich akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 0 %.

Kódováno bylo 150 článků z období od květen 2020 do března 2021. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

B
Snadno dostupná informace o redakci Na webu je uveden přehled autorů, ale kontakt na ně není uveden.
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Boris Jelcin - prezident chaotických „devadesátek“, který pro Putina odvedl špinavou práci

B
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Lyžování v pandemii? Ano, ale bez barů a s rouškami na lanovkách

A
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů
A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
B
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Tah Lipovské a spol. v televizní radě může mít soudní dohru. Volba předsedy se odkládá

C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Reklama není jednoznačně graficky odlišená od seznamu článků.

A
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podníká v oblastech silně regulovaných státech a má vysoký objem obchodu se státem. Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Počet článků, které referovaly o podníkání jednoho z vlastníků, aniž by na to čtenář byl upozorněn, nepřekročil 10.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.