← Zpět

INFO.cz B

Info.cz je konzervativně-pravicový zpravodajský portál spravovaný vydavatelstvím Info.cz Online Media (IOM). Server byl spuštěn 17. listopadu 2016. (Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Příklady potenciálního konfliktu zájmu: Společnost Energetický a průmyslový holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetický a průmyslový holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Web vydává Info.cz Online Media (IČ: 07749147), jež je 100% vlastněna společností CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236). 50 % jejích akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu založený na zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 0 %.

Kódované články jsou z období od září 2019 do ledna 2020. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

B
Snadno dostupná informace o redakci Na webu je uveden přehled autorů, ale kontakt na ně není uveden.
C
Snadno dostupná informace o organizaci Vzhledem k datu vzniku Info.cz Online Media nebyla kódována její výroční závěrka, kterou nemusí mít ještě publikovánu. Byla ale kódována existence účetní závěrky jejího přímoho vlastníka CZECH MEDIA INVEST a.s. Na serveru Justice.cz byla měla společnost CMI poslední účetní závěrku z roku 2017.
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podníká v oblastech silně regulovaných státech a má vysoký objem obchodu se státem. Počet článků, které referovaly o podníkání jednoho z vlastníků, aniž by na to čtenář byl upozorněn, nepřekročil 10.
B
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet původních analyzovaných zpráv, kterým chyběl hypertextový odkaz na původní zdroj, se pohyboval mezi 15% až 30 %.

Příklad: Konec šedé eminence Kremlu. Putina opouští jeho rádce a architekt rozvratu Ukrajiny

A
Jasně označené výchozí zdroje
B
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet původních analyzovaných zpráv, které nebyly ověřeny z více zdrojů, se pohyboval mezi 15% až 30 %.

Příklad: Klimatická neutralita štěpí Evropu. Hodiny jednání na summitu shodu nepřinesly

A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
A
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené
C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu
A
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.