← Zpět

INFO.cz B+

Info.cz je konzervativně-pravicový zpravodajský portál spravovaný vydavatelstvím Info.cz Online Media (IOM). Server byl spuštěn 17. listopadu 2016. (Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Příklady potenciálního konfliktu zájmu: Společnost Energetický a průmyslový holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetický a průmyslový holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Web vydává CMI News s.r.o. (IČ: 07749147), jež je 100% vlastněna společností CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236). 50 % jejich akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Pro kódování byl vybrán náhodný vzorek 100 článků ze zpravodajské sekce webu. Publicistické žánry nejsou součástí kódování.

B
Snadno dostupná informace o redakci Na webu je uveden přehled autorů, ale kontakt na ně není uveden.
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Komunistická revoluce v rakouském Grazu? Zatím jen zmrazení nájmů a kola namísto služebních aut

B
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Francouzská klasická pravice cítí šanci odstavit Macrona

A
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů
A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
B
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Kreml nechal padnout Rusnano. Krach státní firmy je velkým překvapením, které může otřást ruským finančním trhem

B
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Děti na internetu - Když pod stromečkem čeká vstupenka do online světa

Komerční článek se nachází v rubrice zpravodajství, není dostatečně odlišen od redakčního obsahu.

A
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podníká v oblastech silně regulovaných státech a má vysoký objem obchodu se státem. Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Počet článků, které referovaly o podníkání jednoho z vlastníků, aniž by na to čtenář byl upozorněn, nepřekročil 10. (nevím ten poslední údaj)
A
Medium doplňuje agenturní i převzaté zpravodajství o další informace, pokud se k nim spolupodepisuje.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.