← Zpět

Euro B

Euro.cz je zpravodajský portál provozovaný společností Mladá fronta a.s.

Potenciální konflikt zájmu: Vydavatelem týdeníku Euro je Mladá fronta a.s. V Ratingu byly hodnoceny články publikované v číslech časopisu Euro vycházejících v době od září 2019 do ledna 2020. V uvedeném období byl deklarovaným vlastníkem vydavatelství Mladá fronta, a.s. v ČR trestně stíhaný František Savov žijící ve Velké Británii. Společnost má na serveru Justice uvedeno, že je v úpadku a na žádost věřitele s ní bylo zahájeno insolvenční řízení. Sociální sítě: Facebook, Twitter

Euro vydává společnost Mladá fronta a.s. (IČ: 49240315). Jediným akcionářem je Pavel Boušek.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu založený na zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 61 %.

Kódované články jsou z období od září 2019 do ledna 2020. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

C
Snadno dostupná informace o redakci V profilu redaktora není uvedena žádná informace o redaktorovi ani kontakt. Seznam redakce je dostupný v poněkud krkolomném prokliku přes kontakt a divizi Euro on-line. Zde jsou uvedeny emaily a telefonní čísla na tři redaktory.
C
Snadno dostupná informace o organizaci Poslední účetní závěrka na serveru Justice je z roku 2017.
B
Snadno dostupná informace o vlastníkovi Z veřejně dostupných zdrojů je dohledatelné, že vlastníkem je společnost s nejasným konečným vlastníkem, což snižuje její hodnocení v této kategorii.
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Vydavatelem týdeníku Euro je Mladá fronta a.s. V Ratingu byly hodnoceny články publikované v číslech časopisu Euro vycházejících v době od září 2019 do ledna 2020. V uvedeném období byl deklarovaným vlastníkem vydavatelství Mladá fronta, a.s. v ČR trestně stíhaný František Savov žijící ve Velké Británii. Společnost má na serveru Justice uvedeno, že je v úpadku a na žádost věřitele s ní bylo zahájeno insolvenční řízení.
A
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz
A
Jasně označené výchozí zdroje
A
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů
A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
A
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené
C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu
A
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.