← Zpět

E15 B

E15 je zpravodajský ekonomický deník, založený v roce 2007 vydavatelskou společností Mladá fronta. Od dubna 2016 patří do holdingu Czech Media Invest Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky. (Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Vydává CZECH NEWS CENTER a.s. (IČ: 02346826). 100 % akcií vlastní CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236).50 % akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetická a průmyslová holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Pro kódování byl vybrán náhodný vzorek 100 článků ze zpravodajské sekce webu. Publicistické žánry nejsou součástí kódování.

B
Snadno dostupná informace o redakci Není dostupný seznam všech členů redakce. Články jsou často podepsány zkratkami, u kterých není jasné kdo je autorem ani jak ho můžeme kontaktovat.
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Biden se chce setkat s Putinem, na námořní dopravu dopadají vysoké ceny ropy

C
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Akcie Hewlett-Packard rekordně posílily. Pomohl jim Warren Buffett

B
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: ŽIVÝ PŘENOS Z UKRAJINY: Cílem Rusů je dobytí Mariupolu a ofenziva u Izjumu

A
Důležitost zprávy není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
A
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené
C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Reklamní sdělení je uváděno jako normální článek.

A
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podniká v oblastech silně regulovaných státem a má vysoký objem smluv se státem. V autorských článcích web o byznysu svých vlastníků obykle informuje.
A
Médium nemá pouze přebírat zprávy z jiných serverů, a to včetně agenturních zdrojů, bez přidané novinářské práce. Nezaměstnanost v březnu mírně klesla, pracovní trh pohltil i 12 tisíc příchozích Ukrajinců

Pouze převzatá ČTK bez dalšího rozšíření.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.