← Zpět

Blesk C

Blesk.cz je internetovou verzí deníku Blesk. Jedná se o bulvární deník, zaměřený na aktuální zpravodajství, zajímavosti a senzace z ČR i ze světa. Provozovatelem je společnost Czech News Center a.s. (Zdroj: <a href=''>Wikipe­dia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Příklady potenciálního konfliktu zájmu:Společnost Energetický a průmyslový holding, a.s., která patří z 94 % Danielu Křetínskému podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetický a průmyslový holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Vydává CZECH NEWS CENTER a.s. (IČ: 02346826). 100 % jejích akcií vlastní CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236). 50 % jejích akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu založený na zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 62 %.

Kódované články jsou z období od září 2019 do ledna 2020. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

C
Snadno dostupná informace o redakci Chybí seznam redakce i kontakty na jednotlivé autory.
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podniká v oblastech silně regulovaných státem a má vysoký objem smluv se státem. Počet článků, které referovaly o podnikání vlastníků společnosti za posledních šest měsíců, aniž by na to čtenář byl upozorněn, překročil 10.
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet původních analyzovaných zpráv, kterým chyběl hypertextový odkaz na původní zdroj, překročil 30 %. Příklad: Lenka vyhrála v loterii 3,1 miliardy: Manžel šokoval prvním nákupem!
B
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet původních analyzovaných zpráv, které nebyly ověřeny z více zdrojů, se pohyboval mezi 15% až 30 %. Příklad: Blíží se strašlivá katastrofa, Země bude
C
Důležitost zprávy není uměle zvyšována Počet původních analyzovaných zpráv, v nichž docházelo k umělému zvyšování důležitosti zprávy, překročil 30 %. Příklad: Merkelová se zasnila nad důchodem v USA. Při převratu byla v sauně
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
C
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Počet původních analyzovaných zpráv, které směšovaly zprávu a komentář, překročil 30 %. Příklad: Kapitán Kirk ze Star Treku požádal o rozvod: Po 18 letech manželství!
C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu
C
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv se zavádějícím titulkem překročil 30 %. Příklad: Blíží se strašlivá katastrofa, Země bude

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.