← Zpět

AC 24 C

Server AC24.cz (AC24), založen v roce 2011, dle svého popisu čtenáři nabízí „zpravodajství, co se jinde nedozvíte“. Ministerstvem vnitra je však dlouhodobě sledován jako dezinformační server, šířící proruskou propagandu. Zakladatelem je podnikatel Ondřej Grešl.(Zdroj: Wikipedia). Sociální sítě: Facebook, Twitter

Vydává AC24 s.r.o. (IČ: 02988186). Vlastníkem je Kateřina Schleifer.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Podíl obsahu založený na zpravodajství ČTK tvoří v námi analyzovaném vzorku 0 %.

Kódované články jsou z období od září 2019 do ledna 2020. Detailní popis metodiky je dostupný zde.

C
Snadno dostupná informace o redakci Seznam autorů a kontakt na ně chybí, články jsou obvykle podepsány jako redakce, není jasné, kdo je píše.
C
Snadno dostupná informace o organizaci Poslední dostupná účetní závěrka pochází z roku 2017.
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
A
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat.
B
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet původních analyzovaných zpráv, kterým chyběl hypertextový odkaz na původní zdroj, se pohyboval mezi 15% až 30 %.

Příklad: Západní média: Ukrajina vyhrála plynovou hru

C
Jasně označené výchozí zdroje Počet původních analyzovaných zpráv, které jasně a v okamžiku publikování neidentifikovaly původní zdroj, překročil 30 %. Příklad: „Koncepce ras je důsledkem rasismu a ne jeho opodstatněním,“ prohlašují němečtí vědci.
C
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet původních analyzovaných zpráv, které nebyly ověřeny z více zdrojů, překročil 30 %.

Příklad: „Koncepce ras je důsledkem rasismu a ne jeho opodstatněním,“ prohlašují němečtí vědci.

C
Důležitost zprávy není uměle zvyšována Počet původních analyzovaných zpráv, v nichž docházelo k umělému zvyšování důležitosti zprávy, překročil 30 %.

Příklad: Zelení navrhli zákaz červeného masa pro děti. Další krok ekologického šílenství?

"Kde to skončí? Pak zakážou létat letadlem a pak zakážou domácí mazlíčky, takže je budete kvůli emisím muset utratit - a co dál? Co všechno lze zakázat v rámci nové víry?" napsal Pikora na svém Facebooku.

B
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů Počet původních analyzovaných zpráv, v nichž docházelo ke stereotypizaci nebo zobecňujícím tvrzením, se pohyboval mezi 15% až 30 %. Příklad: Ukrajina osvobodila Československo? Nová perla Schwarzenberga

"Nevděčnost přináší politické body. To si možná říkají někteří čeští politici, a proto hovoří tak, jak se hovořit nesluší. Záměrná politická drzost může znít i od pražskou kavárnou respektované liberální modli a etalonu politické slušnosti. O co jde?"

C
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Počet původních analyzovaných zpráv, které směšovaly zprávu a komentář, překročil 30 %. Příklad: Ukrajina osvobodila Československo? Nová perla Schwarzenberga

"Nevděčnost přináší politické body. To si možná říkají někteří čeští politici, a proto hovoří tak, jak se hovořit nesluší. Záměrná politická drzost může znít i od pražskou kavárnou respektované liberální modli a etalonu politické slušnosti. O co jde?"

C
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Na homepage bylo možné najít kupříkladu následující článek:

který se po prokliknutí ukázal jako reklama:

C
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv se zavádějícím titulkem překročil 30 %. Příklad: Zelení navrhli zákaz červeného masa pro děti. Další krok ekologického šílenství?

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.