← Zpět

TV Noe B

TV Noe („Televize dobrých zpráv“) je česká nekomerční televize se sídlem v Ostravě. Hlavní částí svého vysílání se specializuje na křesťanského diváka, ve vysílání se ale objevují i pořady pro děti nebo z oblasti přírodních věd a historie. Provozovatelem TV Noe je Telepace, vatikánská mediální instituce, která v různých zemích provozuje křesťanské televize a rádia. Ředitelem televize je jeden z jejích zakladatelů, kněz a salesián Leoš Ryška. (Zdroj: Wikipedia).

Držitelem licence je společnost Telepace s.r.o. (IČ: 250757), jejíž jednatelem je Leoš Ryška. Licence je platná do 29.1.2039 a je dostupná na stránkách RRTV (Zdroj: RRTV).

Kódováno byl hlavní zpravodajský pořad v sedmi náhodně vybraných dnech v období srpen až říjen 2021.

C
Snadno dostupná informace o redakci Na webu je jen obecný kontakt na televizi, jména autorů zpráv, kteří se podíleli na každém díle jsou uvedena na konci. Nikde ale není jasně označené, kdo je hlavní moderátor dílu, který je slyšet ale není vidět.

A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi licence a provozovateli
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Naplnění zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a licence udělené RRTV
C
Hlavní zpravodajský pořad je důležitou součástí vysílání Zprávy vysílají pouze tři dny v týdnu, jinak využívají reprízy.
A
Zpravodajský pořad využívá širokou škálu zpravodajských žánrů
A
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu a to včetně reklamy na vlastní pořady
A
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud vysílá o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat
A
Pořad se vyhýbá zavádějícím popiskům/avízům/headlinům/kraulu
C
Zpravodajské a publicistické žánry musí být pro čtenáře jasně odlišitelné Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Problematická je hlavně rubrika Pozvánky z diáře. Jedná se o pozvánky na různé sešlosti, kulturní akce apod. Neni u nich ale jasné, jestli akci vybírá redakce, nebo jde o neoznačenou reklamu. Dalším problémem je přidávání dramatické podkresové hudby do reportáží, například v reportáži Rekonstrukce obličeje svaté Ludmily z 21.9.2021 (8:06).

C
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Problém s neuvedenými zdroji se objevuje nejčastěji v rubrice Krátce z domova a Krátce ze zahraničí. Chybějící zdroj se ale vyskytl i mimo tyto dvě rubriky. Například v díle z 12.10. v reportáži Stáří jako inspirace k aktivitě v čase 11:22 jsou záběry, které pořídila televize Noe, které jsou prokládané fotografiemi z akce, u kterých však není vůbec jasné, odkud se vzaly. Fotografie vypadají jako z oficiálních stránek akce anebo z Facebooku, nejsou ovšem vůbec nijak označené.

C
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Viz.kritérium SOURCES. Problém s neuvedenými zdroji se objevuje nejčastěji v rubrice "krátce z domova" a "krátce ze zahraničí". Například v díle z 26.10.2021 začíná v čase 3:26 rubrika “krátce ze zahraničí”, kde chybí jakékoli zdroje u všech třech reportáží v rubrice. Zprávy zde také nemají uvedeného autora.

A
Důležitost a blízkost zprávy není uměle zvyšována
A
Zprávy nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
A
Zprávy nesmí obsahovat publicistické prvky
A
S tématem nesouvisející ilustrační, nevhodné či zavádějící záběry

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.