← Zpět

TV Barrandov C

TV Barrandov je česká televizní stanice, která zahájila vysílání 11. ledna 2009. V září 2012 televizi Barrandov koupila společnost Empresa Media, kterou vlastní Jaromír Soukup. (Zdroj: Wikipedia).

Majitelem licence k vysílání je společnost Barrandov Televizní Studio a.s. (IČ: 710986), kterou vlastní Jaromír Soukup. Licence je platná do 16.5.2025 a je dostupná na stránkách RRTV (Zdroj: RRTV).

Kódováno byl hlavní zpravodajský pořad v sedmi náhodně vybraných dnech v období srpen až říjen 2021.

C
Snadno dostupná informace o redakci Z titulků pořadu ani z webu nelze zjistit, kdo jsou členové redakce, tudíž je nelze ani kontaktovat.
C
Snadno dostupná informace o vlastníkovi licence a provozovateli Na serveru justice.cz je k nalezení výroční zpráva a účetní závěrky naposledy z roku 2018.
B
Snadno dostupná informace o vlastníkovi Na webu barrandov.tv není uveden skutečný vlastník média (akciová společnost Empresa Media vlastněná ze 100 % Jaromírem Soukupem).
A
Naplnění zákona o rozhlasovém a televizním vysílání a licence udělené RRTV
C
Hlavní zpravodajský pořad je důležitou součástí vysílání Hlavní zpravodajská relace Moje zprávy nemá dlouhodobě stabilní vysílací čas, o prázdninách nevysílala vůbec, v době kódování (září–říjen) byly Moje zprávy vysílány ve 20:10 a trvaly kolem pěti minut, nyní jsou vysílány v 19:25 a jsou dlouhé 20 až 25 minut.
C
Zpravodajský pořad využívá širokou škálu zpravodajských žánrů Moje zprávy neobsahují reportáže ani rozhovory, je to pouze strohý výběr zpráv, které Jaromír Soukup považoval za důležité a které posléze komentuje.
A
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu a to včetně reklamy na vlastní pořady
C
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud vysílá o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat Vlastník média je zakladatel politické strany List Jaromíra Soukupa. Oznámil také svoji kandidaturu na post prezidenta České republiky. Vlastník je zároveň moderátorem pořadu a ten tak je součástí jeho politické propagace.
N
Pořad se vyhýbá zavádějícím popiskům/avízům/headlinům/kraulu Médium nešlo v této kategorii hodnotit, , nepoužívá totiž vůbec popisky, aviza ani krauly.
C
Zpravodajské a publicistické žánry musí být pro čtenáře jasně odlišitelné Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Na televizi Barrandov se nejedná o čisté zpravodajství. Jde pouze o výběr několika málo událostí, které považuje Jaromír Soukup konkrétní den za důležité a posléze je subjektivně komentuje. Například 10.10. 2021, Zdravotní stav prezidenta (0:00:37), „Ve dvanáct hodin po schůzce s Andrejem Babišem pana prezidenta Zemana odvezla sanitka Ústřední vojenské nemocnice, mobilní jednotka intenzivní péče do nemocnice, do Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích. (Vzdech) Co se děje, to nevíme. Pražský hrad říká, že to bylo plánované, eee, já(áá) po zkušenostech s Pražským hradem, respektive s informováním o zdravotním stavu pana prezidenta si o tom myslím své, takže mám obavy o zdraví pana prezidenta."

C
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Jen velice výjimečně jsou použity primární zdroje jednotlivých zpráv, ukázky prohřešku chybějících zdrojů lze ilustrovat na příkladech grafů, které jsou ve zprávách využívány, ale nikdy nejsou ozdrojované. Příklad z 13.10. 2021, Covid, aktuální počet hospitalizovaných osob (00:03:02). Tabulka grafu neobsahuje žádné zdroje.

C
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Informace ve zprávách na televizi Barrandov nejsou ověřovány z více zdrojů. Příklad 7.10.2021 (00:04:05) Lidl musel stáhnout z obchodů mleté maso.

A
Důležitost a blízkost zprávy není uměle zvyšována
A
Zprávy nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
C
Zprávy nesmí obsahovat publicistické prvky Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Téměř všechny zprávy obsahují komentář a osobní hodnocení Jaromíra Soukupa. Příklad 13.10.2021 Hamáček vyměnil šéfa Olympu, ukázka začíná v 0:04:19, ...„Jestli nemám něco rád, jestli to mám rád nebo nemám rád, to je asi celkem jedno, ale je to minimálně velmi podezřelé, tak jsou to podezřelé přesuny, podezřelé personální výměny na vysokých postech, ředitelů státních podniků a tak, těsně před koncem volebního období politiků, zvláště když víme, že v té funkci už nebudou pokračovat. Zavání to takovou zvláštní trafikou, možná to (ee) je takový typ prazvláštní korupce. Dokavaď ještě můžu, tak vyměnim ředitele tadytohodle podniku, tadyté organizace, dám tam svýho kámoše, ať se má dobře aspoň můj kámoš, když já už tam nebudu. To je ta lepší varianta. Ta horší varianta je, že politik si říká, že obsadím všechno, co jde, nevypověditelnejma smlouvama mejma kamarádama a ty mi potom budou nosit nějaký procenta a tak, protože já už tam nebudu, pač mě nezvolili."

N
S tématem nesouvisející ilustrační, nevhodné či zavádějící záběry Médium nešlo v této kategorii hodnotit, nepoužívá totiž vůbec videozáběry.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.