← Zpět

Týdeník FORUM B+

Jedná se o časopis názorového deníku Fórum 24. Sám se označuje za politicko-společenský magazín zaměřený na obranu liberální společnosti a právního prostředí. (Zdroj: Revue Forum). Vydavatelství v minulosti získalo podporu od NFNZ.

Vydává Forum 24 a.s. (IČ: 05227011), kterou vlastní Pavel Šafr.

Pro kódování byl vybráno pět vydání v roce 2022.

B
Snadno dostupná informace o redakci V tiráži sice je seznam členů redakce, ale není možnost je kontaktovat, navíc 34 % článků (81 z 239) není podpsáno.

A
Snadno dostupná informace o vydavateli
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Naplnění tiskového zákona v otázce vydavatele V tiráži chybí místo vydávání.
A
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat
A
Titul se vyhýbá zavádějícím titulkům
C
Zpravodajské a publicistické žánry musí být pro čtenáře jasně odlišitelné Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad:

B
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad:

A
Důležitost článku není uměle zvyšována
C
Zpravodajství neobsahuje názory, komentáře a hodnocení Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad:

B
Jasná identifikace a profesionální zvládnutí názorové publicistiky Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad:

C
Všechny texty ve vydání jsou podepsané autorem nebo redakční zkratkou. Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad:

A
Časopisy využívají širokou škálu žánrů
A
Reklama nebo PR články jsou jednoznačně odlišeny od redakčního obsahu

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.