← Zpět

Týden B-

Týden je český časopis se zpravodajským a analytickým zaměřením, vydávaný společností Empresa Media, a.s. (Zdroj: Wikipedia). Od dubna 2020 vychází jako měsíčník. Vlastník média je zakladatel politické strany List Jaromíra Soukupa. Oznámil také svoji kandidaturu na post prezidenta České republiky.

Server Týden.cz provozuje společnosti EMPRESA MEDIA,a.s. (IČ: 26418011). Podle serveru Justice.cz je jediným akcionářem společnosti EMPRESA MEDIA, a.s. Jaromír Soukup.

Kódováno bylo pět vydání v období od prosince 2020 do srpna 2021.

A
Snadno dostupná informace o redakci
C
Snadno dostupná informace o vydavateli Na serveru Justice.cz není zveřejněna účetní závěrka za rok 2019.
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Naplnění tiskového zákona v otázce vydavatele
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat Vlastník média je zakladatel politické strany List Jaromíra Soukupa. Oznámil také svoji kandidaturu na post prezidenta České republiky.
A
Titul se vyhýbá zavádějícím titulkům
B
Zpravodajské a publicistické žánry musí být pro čtenáře jasně odlišitelné Příklad:
C
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných článků, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Příklad:
A
Důležitost článku není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
C
Zpravodajství neobsahuje názory, komentáře a hodnocení Počet analyzovaných článků, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 % Příklad:
C
Jasná identifikace a profesionální zvládnutí názorové publicistiky Počet analyzovaných článků, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 % Příklad:
C
Všechny texty ve vydání jsou podepsané autorem nebo redakční zkratkou Příklad:
C
Časopisy využívají širokou škálu žánrů Časopis Týden obsahuje hlavně rozhovory majitele časopisu Jaromíra Soukupa, které jsou přepisem pořadů TV Barrandov. V časopise úplně chybí reportáže, glosy, či jakákoliv propracovaná názorová publicistka.
B
Reklama nebo PR články jsou jednoznačně odlišeny od redakčního obsahu Příklad:

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.