← Zpět

Reflex B+

Reflex je český společenský týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se široké škále politických, ekonomických, sociálních či kulturních témat z domova i zahraničí. (Zdroj: Wikipedia). Příklady potenciálního konfliktu zájmu: Společnost Energetický a průmyslový holding, a.s., která patří z 94 % Danielu Křetínskému podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetický a průmyslový holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Vydává CZECH NEWS CENTER a.s. (IČ: 02346826). 100 % jejích akcií vlastní CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236 ) 50 % jejích akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Kódováno bylo pět vydání v období od prosince 2020 do srpna 2021.

A
Snadno dostupná informace o redakci
A
Snadno dostupná informace o vydavateli Poslední výroční zpráva je z roku 2018
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Naplnění tiskového zákona v otázce vydavatele
B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat Majitel je v konfliktu zájmů, protože podniká v oblastech silně regulovaných státem a má vysoký objem smluv se státem.
A
Titul se vyhýbá zavádějícím titulkům
B
Zpravodajské a publicistické žánry musí být pro čtenáře jasně odlišitelné Počet analyzovaných článků, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 % Příklad:
C
Jasně označené výchozí zdroje Počet analyzovaných článků, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %. Příklad:
A
Důležitost článku není uměle zvyšována
A
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů
A
Zpravodajství neobsahuje názory, komentáře a hodnocení
B
Jasná identifikace a profesionální zvládnutí názorové publicistiky Počet analyzovaných článků, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 % Příklad:
B
Všechny texty ve vydání jsou podepsané autorem nebo redakční zkratkou Příklad:
A
Časopisy využívají širokou škálu žánrů
B
Reklama nebo PR články jsou jednoznačně odlišeny od redakčního obsahu Příklad:

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.