← Zpět

Reflex B-

Reflex je český společenský týdeník vycházející od dubna roku 1990. Věnuje se široké škále politických, ekonomických, sociálních či kulturních témat z domova i zahraničí. (Zdroj: Wikipedie)

Vydává CZECH NEWS CENTER a.s. (IČ: 02346826). 100 % jejich akcií vlastní CZECH MEDIA INVEST a.s. (IČ: 24817236). 50 % jejich akcií vlastní Daniel Křetínský, 40 % Patrik Tkáč, 10 % Roman Korbačka.

Základy potenciálního konfliktu zájmu: Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Společnost Energetická a průmyslová holding a jeho dceřiné společnosti mají v Hlídači smluv uvedené vysoké objemy smluv se státem.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Pro kódování byl vybrán náhodný vzorek 100 článků ze zpravodajské sekce webu. Publicistické žánry nejsou součástí kódování.

A
Snadno dostupná informace o redakci
A
Snadno dostupná informace o organizaci
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
C
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Volby by teď vyhrálo Spolu nebo ANO. Piráti a STAN by si lehce polepšili

N
Jasně označené výchozí zdroje Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Důležitost zprávy není uměle zvyšována Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
B
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu Kam vyrazit na zimní dovolenou za teplem

Komerční článek vypadá stejně jako redakční obsah. Není dostatečně označený.

B
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu se pohyboval mezi 15 % až 30 %.

Příklad: Od Hippokrata k Mengelemu! Na Letné se sešlo 10 tisíc odpůrců proticovidových opatření i očkování

B
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat. Majitel je v konfliktu zájmů, protože podniká v oblastech silně regulovaných státem a má vysoký objem smluv se státem. Společnost Energetická a průmyslová holding, a.s., patřící z 94 % Danielu Křetínskému, podniká v oblasti energetiky, která je typickým příkladem státem regulovaného odvětví. Počet článků, které referovaly o podníkání jednoho z vlastníků, aniž by na to čtenář byl upozorněn, nepřekročil 10.( nevím jak poslední věta. )
C
Medium doplňuje agenturní i převzaté zpravodajství o další informace, pokud se k nim spolupodepisuje. Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.

Příklad: Pokuta 10 tisíc za nenasazený respirátor. Tolik dostali Vondráček s Mynářem za návštěvu Zemana v ÚVN

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.