← Zpět

Globe 24 A

Zpravodajská část serveru Globe 24 byla z hodnocení zpravodajských webů vyřazena pro příliš velký objem převzatých zpráv ČTK.

Vydává INCORP a.s. (IČ: 28356829). Vlastníkem je Petr Zelinka.

Informace o odhadované návštěvnosti webu a její struktuře: Similar Web a Alexa Rank

Pro kódování byl vybrán náhodný vzorek 100 článků ze zpravodajské sekce webu. Publicistické žánry nejsou součástí kódování.

A
Snadno dostupná informace o redakci
C
Snadno dostupná informace o organizaci Poslední účetní závěrka na justici.cz je z roku 2019.
A
Snadno dostupná informace o vlastníkovi
A
Snadno dostupná informace o provozovateli
A
Online zdroje jsou zobrazeny jako hypertextový odkaz
N
Jasně označené výchozí zdroje Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Zprávy jsou ověřeny z více zdrojů Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Důležitost zprávy není uměle zvyšována Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
N
Články nezobecňují ani nezneužívají stereotypů Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
A
Zprávy a komentáře jsou jasně oddělené Vzhledem k převaze původně agenturní zpravodajství ČTK bez dalších zásádních úprav, nešlo médium v této oblasti hodnotit.
A
Reklama je jednoznačně odlišena od redakčního obsahu
A
Server se vyhýbá zavádějícím titulkům
A
Médium nemá být v konfliktu zájmů. Pokud píše o majetku vlastníka či o vlastníkovi, má o tom informovat.
C
Medium doplňuje agenturní i převzaté zpravodajství o další informace, pokud se k nim spolupodepisuje. Počet analyzovaných zpráv, které nevyhověly tomuto kritériu překročil 30 %.Covidové testy se již neuznávají, ve školách pokračuje testování

Původní článek zde.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.