Čeští novináři a novinářky na Twitteru

Říká se, že Twitter je oblíbený zejména v novinářské komunitě. Jenže, kolik je u nás na téhle sociální sítí vlastně novinářů? A jak komunikují?

Vyhledávání na českých zpravodajských serverech

Pokud se chcete podívat, jak o různých tématech píší různé typy českých zpravodajských online médií, můžete použít vyhledávač, který jsme připravili pomocí nástroje Google Custom Search.

Co píší domácí zpravodajské weby

Na této stránce můžete přehledně vidět, co právě píší české zpravodajské servery podle jednotlivých kategorií. Snadno lze porovnat jejich obsahovou různost.

Sémantické prostory českého zpravodajství

Algoritmus word2vec, zjednodušeně řečeno, umožňuje vyhledat ve velkých textových korpusech sémanticky blízká slova. V podstatě jde o natrénovanou neuronovou síť, která se snaží předpovědět, jaká slova budou tvořit kontext konkrétního slova.

Dva světy

Jaké informace dostávají čtenáři různých názorových a informačních bublin? Pomocí tohoto nástroje můžete do jejich světů nahlédnout a porovnat je. Google totiž nabízí možnost vytvořit si vlastní vyhledávač pro předem definovaný seznam stránek.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.