Sněmovna odložila změnu způsobu volby členů Rady ČT a ČRo

Sněmovna odložila projednávání změny způsobu volby členů rad České televize a Českého rozhlasu.

https://www.mediaguru.cz/clanky/2022/07/snemovna-odlozila-zmenu-zpusobu-volby-clenu-rady-ct-a-cro/

Nový zákon o ČT: Podobně jako v Polsku a Maďarsku, i tady chce mít vláda vliv na média veřejné služby, míní Juchelka

Zatímco podle zástupců koalice je ambicí novely zákona o ČT, kterou začne ve čtvrtek projednávat Poslanecká sněmovna, zamezit jakékoli budoucí sněmovní většině ovládnout Radu ČT, opozice má za to, že přesně to se nyní vláda chystá schválením zákona udělat. „Do sněmovny jde tzv. malá novela zákona o ČT a ČRo, která je mírně řečeno normou, jež má zajistit politickou kontrolu nad médii veřejné služby,“ tvrdí Aleš Juchelka z hnutí ANO.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/novy-zakon-o-ct-podobne-jako-v-polsku-a-madarsku-i-tady-chce-mit-vlada-vliv-na-media-verejne-sluzby-mini-juchelka

Rozhlasoví radní na večírku s generálním ředitelem. „Copak je v zákoně, že nesmíme?“

Zatímco většina Rady České televize v minulých dvou letech vystupovala vůči managementu ČT otevřeně nepřátelsky, rozhlasová rada dlouhodobě volí opačný extrém. O nadstandardní blízkosti výrazné části radních a generálního ředitele ČRo René Zavorala svědčí i nedávný společný večírek na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.