Reakce generálního ředitele ČT: Dvojí metr předsedy Rady České televize Matochy

Během 10 let, co jsem generálním ředitelem České televize, jsem ani jednou nevyužil možnosti vložit svůj komentář do názorové rubriky novin. Příspěvek předsedy Rady ČT Pavla Matochy, který se objevil na těchto stránkách, mě ale k takové reakci vybízí. V mnoha ohledech se totiž dotkl něčeho, co je pro média veřejné služby esenciální, totiž důvěry, jejíž principy hájit musím.

https://archiv.hn.cz/c1-67031490-reakce-generalniho-reditele-ct-dvoji-metr-predsedy-rady-ceske-televize-matochy

Ztratila vláda odvahu? Novela zákona o ČT se drolí, na vyšší poplatky za televizi nakonec možná vůbec nedojde

Snad každému, a to včetně zástupců současné vládní koalice, musí být jasné, že je nejvyšší čas začít řešit situaci okolo ČT především v souvislosti se dvěma vzájemně provázanými momenty: prvním je její financování, tím druhým rozsah a podoba veřejné služby, kterou má Česká televize za tyto peníze svým divákům poskytovat. Na obojí ale – zdá se – koalice zatím rezignovala, v danou chvíli chce řešit výhradně způsob výběru nových radních.

https://www.info.cz/nazory/ztratila-vlada-odvahu-novela-zakona-o-ct-se-droli-na-vyssi-poplatky-za-televizi-nakonec-mozna-vubec-nedojde

Plaťte nám napřímo, přesvědčují ČT i Český rozhlas. Chtějí obejít SIPO

Česká televize v lednu spustila kampaň vyzývající k přímým platbám televizních poplatků. Většina lidí dnes platí přes SIPO, z něho ale musí Česká televize odvádět poplatky České poště. Od online plateb si proto slibuje úspory. Podobnou kampaň chystá z týchž důvodů i Český rozhlas.

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.