Monitoring – 9. září – Kvůli kandidatuře za Volný blok v kraji se pod Lipovskou houpe křeslo v Radě ČT

Radní České televize Hana Lipovská, která je zároveň jedničkou kandidátky Volného bloku za Pardubický kraj, je podle poslanců volebního výboru sněmovny ve střetu zájmů a měla by být odvolána. Příznivci Volného bloku celé jednání značně zkomplikovali a Lubomír Volný slíbil, že sněmovně i Radě vrátí úder. „Navrhnu odvolání Rady České televize,“ prohlásil. 
Zdroj: https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/poslanci-odvolejme-lipovskou-z-rady-ct-volny-odvolam-celou-radu-20210908.html

https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/poslanci-odvolejme-lipovskou-z-rady-ct-volny-odvolam-celou-radu-20210908.html

K odvolání Lipovské z rady nemusí dojít

Poslanci z volebního výboru, který má na starosti veřejnoprávní média, v úterý doporučili sněmovně odvolat Hanu Lipovskou z Rady ČT. Vypadalo to jednoznačně, pro usnesení hlasovali všichni přítomní členové výboru, nikdo nebyl proti, nikdo se nezdržel. Zásadní je, že s podstatou usnesení předneseného čerstvou poslankyní Olgou Sommerovou (zvolena za TOP 09, nedávno nastoupila za odstoupivšího poslance Dominika Feriho) souhlasili ve výboru i zákonodárci klubu ANO. Na nejpočetnějším klubu ANO obvykle záleží, co v dolní komoře parlamentu projde.

https://www.respekt.cz/kontext/k-odvolani-lipovske-z-rady-ct-nemusi-dojit-poslanec-juchelka-z-ano-si-klade-podminky

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.