Monitoring 15. 9. – Volný blok hájí svou sněmovní kandidátku Lipovskou jako členku Rady ČT. ‚Jde jim jen o své politické zájmy‘

Volný blok hájí svou sněmovní kandidátku Lipovskou jako členku Rady ČT. ‚Jde jim jen o své politické zájmy‘

Radní České televize (ČT) Hana Lipovská neporušuje podle Volného bloku právní předpisy, když za toto uskupení kandiduje v říjnových volbách do sněmovny. Pokus o její odvolání z rady má za cíl zbavit televizní radu kritika generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, řekl v pondělí novinářům lídr Volného bloku, nezařazený poslanec Lubomír Volný.

https://www.lidovky.cz/domov/volny-blok-haji-svou-snemovni-kandidatku-lipovskou-jako-clenku-rady-ct-jde-jim-jen-o-sve-politicke-z.A210913_122349_ln_domov_rkj

Sněmovna nebude hlasovat o odvolání Hany Lipovské ani celé Rady ČT

Poslanecká sněmovna nebude projednávat odvolání Hany Lipovské z Rady České televize. Tento bod se ve schváleném programu zářijové schůze vůbec neobjevil. Poslední předvolební zasedání dolní komory parlamentu začalo dnes, skončit by mělo ve středu 22. září. Na programu je kolem 200 bodů a už teď je jasné, že se k mnoha z nich zákonodárci ani nedostanou. Další schůze sněmovny se uskuteční až v novém volebním období.

https://www.lupa.cz/aktuality/snemovna-nebude-hlasovat-o-odvolani-hany-lipovske-ani-cele-rady-ct/

Bez nezávislých médií se nemůžeme správně rozhodovat. Podpořte nás.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.