Aktuality


Tři z novinářských cen získaly projekty, které finančně podpořil Nadační fond nezávislé žurnalistiky

3. 5. 2018 –Dva projekty podpořené NFNZ zvítězily ve třech kategoriích Novinářské ceny. Projekt Hrdinové kapitalistické práce novinářky Saši Uhlové v A2larm.cz zvítězil v kategoriích Nejlepší reportáž a Česko-slovenská cena veřejnosti. V kategorii Cena za regionální žurnalistiku vyhrál Robert Malecký se sérií článků Čistky v severočeských galeriích a muzeích publikovaných na serveru Hlídacípes.org. Gratulujeme nejen všem vítězům, ale i všem nominovaným!

Nadace OSF předávala Novinářské ceny za kvalitní českou žurnalistiku již poosmé. Na slavnostním vyhlášení 3. května 2018 byla oceněna díla, která mají důležitý význam pro fungování a rozvoj demokratické společnosti. Ocenění získali žurnalisté v kategoriích psané, audiovizuální a online žurnalistiky. Uděleny byly i zvláštní ceny. Kompletní e-book s vítěznými a nominovanými prácemi je dostupný zde.

Novinářskou cenu 2017 vyhlašovala Nadace OSF ve spolupráci se společnostmi Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation Bratislava, NEWTON Media a.s., Konrad-Adenauer-Stiftung, Syndikát novinářů České republiky, Ashoka Česká republika, Velvyslanectví USA v České republice, Nadační fond rodiny Orlických a Nadační fond nezávislé žurnalistiky.

Foto: Michaela Říhová